חוגים והעשרה

תכנית 'נצור לשונך' בחטיבת הביניים - כדי לייצר שפה אחידה ולשמור על לשון נקייה נלמדות בכל כיתות החטיבה מדי בוקר שתי הלכות שמירת הלשון. ההלכות עוסקות בשאלות מחיי היום-יום – מתי מותר לדבר, מתי אסור לדבר, מה אסור לומר לחבר בכיתה ולכל אדם ומה מותר לומר להם. הלימוד הולך ועולה, פורה ומפרה.

תכנית 'מל"ח הארץ' בחטיבת הביניים - הישיבה שמה לה למטרה להמשיך לפתח את דור המנהיגים הבא של מדינת ישראל, וכבר בגיל חטיבת הביניים העניין מתבטא בכל עצמתו. תלמידי החטיבה משתתפים בתכנית יוקרתית, נפלאה וחשובה ששמה 'מל"ח הארץ'. מטרת התכנית היא קידום תלמידים על ידי בניית קומת מנהיגות אישית וביטחון עצמי. התכנית בנויה מסדנאות שטח מגוונות המובילות להעצמה, לתחושת ביטחון, להתמודדות ולהתגברות על פחד, על חוסר אמון ועל מחסומים אחרים מתוך חוויה חיובית. הגיוון במתקני השטח מתאים לכל סוגי התלמידים ונותן הזדמנות לכל תלמיד לחוות חוויית הצלחה חיובית ומעצימה במתקן המתאים לו. בסיום כל סדנה מתקיים מפגש קבוצתי לעיבוד החוויה.

 תכנית החוגים בחטיבת הביניים – 'העצמה אישית' - מתוך התפיסה החינוכית שלפיה לכל תלמיד כישורים שונים מכישורי חברו, פועל בחטיבה מערך שעות העצמה אישית ענף, הכולל אפשרויות רבות ומגוונות שבעזרתן כל תלמיד מצליח למצוא את נקודת הצמיחה האישית שלו.

תלמיד המשחק היטב כדורסל או קט-רגל ימצא את עצמו באחת מהנבחרות האמורות; קראטה, ערבית, דיבייט, קורס עזרה ראשונה מעמיק ונרחב הם רק חלק מהתחומים שהתלמיד עשוי להשתתף בהם. השנה הוכנס לחטיבה גם תחום הסייבר, והוא מרתק רבים מהתלמידים, ועל כולם מנצח הרכב מוזיקלי של תלמידים המוכשרים בתחום הנגינה והשירה. ההרכב מופיע כמה פעמים בשנה, בכל מיני אירועים.