השקת ספרו של ערב השקה של ספרו של פרופ' אביעד הכהן על הרב אריה בינה זצ"ל

ביום רביעי, ערב ר"ח כסלו נערך בישיבת נתיב מאיר ערב השקה לספר 'ארי בין עולמות' שחיבר פרופסור אביעד הכהן על חייו ופעלו של מיסד וראש ישיבת נתיב מאיר הרב אריה בינה זצ"ל. בערב נשאו דברים פרופ' אביעד הכהן, ראש מכללת שערי משפט, סופר ופובליציסט ותלמידו של הרב בישיבת נתיב מאיר, הרב מאיר טויבר - ראש הישיבה בהווה, ובנו של הרב בינה - הרב אהרון בינה, ראש ישיבת נתיב אריה ברובע היהודי. כולם שירטטו קוים לדמותו - מנקודת מבטם היחודית, וחלקו עם המשתתפים חוויות חינוכיות שעיצבו את דמותם כמחנכים וכבעלי משרות חשובות בהויתם כיום.

לאחר מכן נערך פאנל בנושא משנתו החינוכית של ר' אריה בינה, בהנחיית הרב שלמה זאב ברין, מבכירי הר"מים בישיבת הר עציון, ובהשתתפות תלמידיו של ר אריה בנתיב מאיר: הרב חיים סבתו - ראש ישיבת ברכת משה, הרב רא"ם הכהן - ראש ישיבת עתניאל, הרב פרופסור יהודה ברנדיס - ראש מכללת הרצוג, הרב אלי בן דהן -  ח"כ וסגן שר הביטחון, וח"כ אלעזר שטרן.

בערב, שנערך באולם בית המדרש של ישיבת נתיב מאיר, נכחו מלבד תלמידי הישיבה כיום, ורבני הישיבה מאז הקמתה, עוד עשרות רבות של בוגרים ובהם ראשי ישיבות ורמי"ם, רבני קהילות, פרופסורים באקדמיה, שופטים ורופאים.

בערב נחשפה דמותו הגדולה ורבת הפנים של ר אריה בינה: איש המסורת, תלמיד ישיבת מיר, שדגל בחינוך תורני כפי שהיה מעולם בישיבות ליטא, ועם זאת היה ציוני ברמ"ח אבריו כיון שגרס כי 'התורה היא ציונית'. מי שטבע את הביטוי 'במיר לא היה גיר', אך היה חדשן חינוכי שלמעשה היה הראשון שלימד בישיבתו לימודי מקצועות חול לכתחילה.