ישיבת בני עקיבא "נתיב מאיר" מחנכת את תלמידיה למנהיגות והובלה חברתית, ערכית, דתית, ציונית ומדעית – כל תלמיד על פי כישרונותיו ותחומי התעניינותו. התלמיד הצעיר מגיע כיהלום לא מלוטש ,ואנו המחנכים והמורים בשילוב של קשר אישי עמוק ומגוון פועלים בע"ה ללטשו ולהבהיקו.

הישיבה רואה את החינוך האישי שזור יחד עם פיתוח האחריות הלאומית בעת צמיחת גאולתנו כמהלך שלם אחד, אשר  אנו צועדים בו יחד באמונה. כאשר אני רואה את הנערים הבאים ללמוד תורה וחכמה, עם הרבה חן ואהבת רעים  זוכים אנו לראות כי ליטושם של  יהלומים אלו נאצלה ומרוממת וב"ה זכינו להשתתף בה עם הצוות הנפלא, המוסר נפשו להצמיח ולקדם את כל התלמידים באשר הם.

בחטיבת הביניים החדשה של ישיבת נתיב מאיר מתחיל המסע, בחשיבה חינוכית מותאמת הממשיכה לגדל ולגדול יחד עם הילדים לאורך שש שנים של למידה משמעותית וקשר אישי באהבה וליווי צמוד של כל צוותי ההוראה והחינוך המעולים של הישיבה התיכונית במטרה להצמיח בשמחה בני תורה בידע חכמה ומידות טובות מתוך עשייה חברתית מגוונת באווירה משפחתית וציונית עמוקה.

החינוך בישיבה בחטיבת הבניים ובחטיבה העליונה מבוסס על שלושה תחומים, "יראת שמיים" , "מצוינות" ו"שמחת חיים".

"יראת שמיים" - לימודי הקודש  בישיבה מורכבים מכמה רמות של לימוד. מלימודי סדר ובית מדרש בדיבוק חברים ובהתאמות מכוונות מקבוצות קטנות המלוות באברכים מסייעים, וכלה בכיתת עיון אשר שואפת להקניית רמת הלימוד הנלמדת בישיבות גבוהות. בנוסף ללימוד הגמרא, שזורה גם מערכת נרחבת של  שיעורי אמונה ומחשבה  תוך שימת דגש על בירור דרכנו התורנית והציונית. מעבר לכך, קיימים בישיבה גם תחומי רשות, בהם כל אחד יכול למצוא את שליבו חפץ.

"מצויונות" - בתחום  הלימודים הכללים  שואפת הישיבה להביא את תלמידים להישגים ולמיצוי אישי. לימודי הבגרות בישיבה מעמידים רף דרישות גבוהה לתלמיד ומאתרים אותו באופן משמעותי במגוון רב של מגמות. לצד הדרך החינוכית – ערכית המלווה אותנו מראשית ימי  הישיבה, אנו מתפתחים ומתחדשים ונמצאים בחזית עולם המדע, הרפואה והטכנולוגיה, עם מגוון רחב של אפשרויות טכנולוגיות חדישות במסלולי הלימוד. שילוב נכון ומדויק מבטיח בניין אישיותי, תורני וערכי, יציב ואיתן המצמיח דורות של מנהיגים, תלמידי חכמים, אוהבי ה', בוני המדינה ויושביה, אנשי מעשה ואנשי רוח, המקדשים שם שמיים בכל עמדות ההשפעה בחברה הישראלית, בכל יום ויום.

"שמחת חיים" – החינוך החברתי ובתוכו חיי הפנימייה מהווים מקום לפרוש בפני התלמידים את הערכים החברתיים המעשירים ונותנים לחניכים הזדמנות לקחת חלק פעיל בארגון ולקיחת אחריות בחיי הפנימייה, תוך ניצול שעות הפנאי וניהולם בדרך המטיבה עם חינוכו של הנער. אנו מאמינים כי לפנימייה באים כדי לגדול רוחנית ואישיותית . בזכות ליווי תומך של מדריך שנמצא כל ערב, מלווה, מייעץ ומפעיל פעילויות חברתיות . ובזכות מתן מענה רחב של מתחמים להפגה חברתית וספורטיבית וחוגי העשרה.

בישיבה קיימת אפשרות למסלולי פנימיה מגוונים – פנימיה מלאה, חלקית או פנימית יום שאינה מחייבת שינה בישיבה.

בתפילה כי "יהי נעם ה' עלינו ומעשה ידינו יכוננו" מתוך נסיון רב שנים, התחדשות מתמדת, ותפילה לבורא עולם – נזכה לגל בנים יראי שמחת מלאי חכמה ומעורבים בדעת עם הבריות בעת צמיחת גאולתנו.